fbpx

Sauna-aasta 2023

märts 26, 2023 Kaidi Krimm Blogi , , 0 comments
image

2023. ON EESTIS SAUNA-AASTA!

Alanud on sauna-aasta. Saun on niivõrd populaarne, et eestlased on otsustanud isegi tervele aastale anda nime – sauna-aasta 2023. Jagame oma kaugetest riikidest saabuvate külastajatega Eesti saunakultuuri olemust ja tutvustame Frost hotelli saunaala.

RÄÄGIME SAUNAST

Saun on väike ruum, mida köetakse kas puu- või elektriahju abil kuumaks. Saunakülaline istub puidust lavatsil ning saunaruumi õhutemperatuuri kuumuse mõjul saunataja keha hakkab higistama ning puhastub. Klassikalises Soome saunas on kuum ja kuiv õhk, vastupidavad saunatajad kütavad sauna õhu isegi üle 100 kraadi. Õhuniiskust saab tõsta visates vett saunakerisel olevatele kuumadele kividele. Õhuniiskus tõuseb ja nii hakkab nahk veelgi rohkem higistama ja puhastuma. Eestlaste traditsioonilise saunarituaali juurde käib veel kasevihtadega vihtlemine, et puhastada keha.

SAUNASKÄIK ON TERVISELE HEA

Saunatamine on olnud osa paljude rahvaste kultuurist juba aastasadu. Saun on koht, kus saab ennast ennekõike puhastada, aga ka lõõgastuda, ennast turgutada ja vabaneda pingetest. Eestlased on tänapäeval ehitanud saunasid korteritesse, majadesse ja suvilatesse. Ja kui endal ei ole sauna, siis laupäevaõhtune küllaminek sõprade sauna on väga tavaline. Eestlased käivad saunas nii suvesooja ilmaga, kui ka karge külma talveilmaga – aastaringselt. Saunarituaali osana hüpatakse suvel tiiki või järve, talvel aga raiutakse veekogu katvasse jäässe auk, et siis niimoodi ennast saunakuumusest jahutada ja ka karastada.

Puhkak Eestis kirjutab: „On hea meenutada, et läbi aegade on saunas – algupäraselt suitsusaunas – ravitud keha- ja hingehädasid, suheldud esivanemate hingedega, kohtutud sõpradega, võetud vastu sünnitusi ja pestud surnuid“. Eesti algupärase sauna, suitsusauna mõte oli ka lasta lahti kõigest vanast.

Moodsad saunad pakuvad ka palju muid kasulikke omadusi. Näiteks võib saunaskäik aidata parandada vereringet ja vähendada vererõhku. Samuti võib aidata läbi higistamise eemaldada toksiine kehast ja parandada naha seisundit. Saunas käimine on ka suurepärane võimalus lõõgastuda pärast treeningut või rasket tööpäeva ning seeläbi vähendada stressi ja ärevust.

FROST HOTELLI SAUNAALA

Frost hotellis on samuti sauna-ala, et pakkuda hotellipuhkusel olevatele külalistele veelgi mõnusamat lõõgastust. Alal on kaks sauna – üks kuiva ja kuuma õhuga Soome saun ning teine, kõrge õhuniiskusega aurusaun. Frosti sauna-ala eristab teistest omasugustest tähelepanu detailidele – sauna-alal on butiik-hotellile omaselt privaatsem atmosfäär, mille loob muuhulgas eritellimusel valmistatud disainmööbel. Sauna lavatsid on ehitatud kõrgväärtuslikust puust ning põrandad kvaliteetsest väärispuidust, millele on palja jalaga soe astuda ning on libesimiskindlam.

Soome sauna temperatuur on 90 kraadi. Ruumis on kividega keris, millele puhast kraanivett visates saab tõsta õhuniiskust. Aurusauna temperatuur on 40 kraadi ning kõrge õhuniiskus. Saunakuumusest saab ennast jahutada erinevate veejoa režiimidega dušši all.

KLOORIVABA BASSEINIVESI

Frosti teeb veel eriliseks, isegi unikaalseks see, et lõõgastusalalt ei leia tugevatoimelist ja kirbet kloorilõhna. Basseinivett puhastatakse soolaga, mis on kehale ja nahale loomulik ja leebe. Soolaga puhastatud vesi on tervisele ohutu ning vastab Eesti ametkondade poolt kehtestatud kõrgetele normidele ja nõuetele. Ja see pole veel kõik – hotelli basseinivesi voolab läbi šungiidikivide. See kivim on ajalooliselt tuntud väärtuslik mineraal oma puhastavate omaduste poolest. Šungiit puhastab vett praktiliselt kõikidest orgaanilistest ainetest. Šungiidist saate pikemalt lugeda siit. Basseinivesi on mõnusalt soe, 29 kraadi. Basseinis on lisafunktsioon, mille sisse lülitamisel saab tekitada basseinivette suuremaid ning väiksemaid mulle. Mulisev basseinivesi masseerib lihaseid, raputab keha läbi, et seeläbi pakkuda veelgi sügavamat lõõgastust. Külaline saab vastavalt oma soovidele funktsiooni sisse ja välja lülitada ning seeläbi kogemust vastavalt isiklikele eelistustele muuta.

HOMMIKUMANTLIS TOAST SAUNA

Külastades Frosti sauna-ala tuleb kaasa võtta vaid ujumisriided ning pesemisvahendid. Juba hotellitoast saab külaline tulla pehmes hommikumantlis, sauna-alal on külalistele kasutamiseks suured saunarätikud, riietumisalal lukustatavad kapid ning föön. Nii on külalise heaks saunakogemuseks kõik valmis ning külalisele jääb valida vaid kuupäev, millal külastada Pärnut ning Frost Boutique hotelli.

Tere tulemast 2023 sauna-aastale nautima Frosti stiilset saunakogemust.

About the Author