fbpx

Beebiga ujuma – hotellipuhkus Pärnus

image

Kuhu minna beebiga ujuma? Või võtta ette hoopis hotellipuhkus?

Beebiga kodus koos olemine on õnnelik aeg, aga lapsevanem soovib aeg-ajalt vaheldust, et rikastada nii enda, kui ka lapse kogemusi. Frost Boutique hotellis käis hotellipuhkusel lapsehoolduspuhkusel olev ema Kät. Ta otsustas nende igapäevaellu tuua vaheldust ning sõita Pärnusse beebiga ujuma ja hotellipuhkust veetma. Palusime Kätil jagada oma kogemust.

Beebidega reisimine võib olla tõeline väljakutse, kuid võib olla ka lõbus ja meeldiv kogemus, eriti kui valida sobiv sihtkoht ja hotell.

Meie külalised saabusid hotelli pühapäeva õhtul ning peatusid hotellis neljapäeva lõunani. See oli nende teadlik valik, sest siis on hotellis vähem rahvast, on vähe sagimist ja palju vaikust, mis on just väikelapsega perele oluline.

Pärnus on lai valik suuri rahvarohkeid hotelle

Et nautida privaatsust ja vaikust, otsis Kät väiksemat basseiniga hotelli, mis oleks kas jalgsi või autoga lihtsasti ligipääsetav. Pärnus on palju suuri basseinide ja saunadega hotelle, aga ainult Frost hotell on saunaala ning basseiniga väike südalinna butiikhotell. Nii langetas ta otsuse Frost Boutique hotelli kasuks.

Ruumikas toas on lapsega hea olla

Sobiv hotell leitud, tuli langetada otsus, millises toas järgmised viis päeva beebiga peatuda. Hotellis on 14 erinevat tuba – suuremad ja väiksemad, rõduga, kaminaga, kööginurgaga ning ka kahe magamistoaga sviidid. Kät valis puhkuse ajaks juunior sviidi nimega Violet. Tegemist on ruumika toaga, kus on lapsega hea aega veeta ja toas on kõik vajalik pikemaks perepuhkuseks.

Toas on üks lai kontinentaalvoodi ning tasuta tuuakse tuppa vajadusel väikelastele beebivoodi. Nii saab laps oma magamispaiga ja lapsevanem saab voodis laiutada ja sirutada ning kui vaja, lapse enda juurde kaissu võtta ja ruumi jääb veel ülegi.

Hotell on loonud kõrged nõudmised tubade puhtuse osas – põrandaid puhastatakse ülima hoolsusega ning puhastamisel kasutatakse biolagunevate koostisega tooteid. Beebid on enamuse ajast süles või voodis, aga kui nad juba liikuma hakkavad, siis on hea, kui laps saab puhtal põrandal roomata ja mängida.

Pikemal puhkusel on hea, kui vahepeal saab riideid pesta. Ja no beebide riided vajavad ikka kogu aeg pesemist, ükskõik kui palju sa neid kaasa pakid! Hotellitoas on pesumasin, mis teeb pika puhkuse ajal puhastamist vajavate riiete pesemise lihtsaks. Ja ka täiskasvanud ei pea liiga palju riideid kaasa haarama, sest vahepeal saab ka oma riided pestud. Jälle üks mure vähem!

Hotellis on linlaste ja linna külaliste poolt armastatud restoran Mon Ami. Aga väikse lapsega on mugavam vaikuses ja rahus süüa. Frosti mitmes toas on külaliste mugavuseks kööginurk. Lisaks kiirkeedukannule, pliidile ja nõudepesumasinale leiab köögikappidest kõik tarvilikud nõud, et vajadusel nii endale või tihedamalt väikelapsele just talle sobivat sööki valmistada. Poest kaasatoodud juurviljad, pudrud ning muud beebitoidud on hea toiduks valmistada või lihtsalt soojendada ja pisikesele kõht täis toita.

Käruga jalutama

Hotell asub Pärnu vanalinna miljööväärtuslikul Kuninga tänaval, seetõttu on hotell ehitatud ümbruskonna atmosfääri sobivas stiilis – Frost on kolmekordne stiilne hallis puitkuues maja, mis on inspireeritud 18. sajandi alguses ehitatud originaalist. Hotellis ei ole lifti, aga hotelli trepid on madalad ning laiad, mis teeb treppidest käimise lihtsaks ning ei võta vaeva. Ja hotellirahvas on alati abiks, et aidata tassida kotte või vankrit.

Väljaspool suvehooaega on Pärnu vaikne ja aeglaselt kulgev linnake. Kuna hotell asub südalinnas, jalutuskäigu kaugusel parkidest, rannapromenaadist ning kaubanduskeskustest, on vankriga väga lihtne jalutada. Igal pool on kõnniteed, mis on kaetud korraliku asfaltteega – nii on hea kärus pikutava lapsega jalutada, käru ei rappu ja beebi saab värskes õhus olla, samal ajal ema liikuda ning oma päeva sammude arvu saavutada.

Beebiga basseini ujuma

Hea on lapsega päeval ujuda, enne tema lõunauinakut. Siis on lõõgastusala eriti vaikne, sest uued külalised pole veel saabunud ja eelmiste päevade külalised just lähevad hotellist välja. Kät haaras kaasa vaid lapse ujumismähkmed ning nii nad basseini poole suundusid.

Beebiga basseini minekul on oma tingimused, et nii ema kui ka laps tunneks ennast hästi. Ruumid peavad olema soojad ning lihtsasti ligipääsetavad. Põrandad libisemiskindlad. Basseinivesi peab samuti olema soe, et laps ennast hästi tunneks. Ja just need olud külalisi lõõgastusalal ootasid. Päeval on ruumid täidetud loomuliku valgusega ja on soojad. Põrandal on naturaalne puit, mis teeb palja jalaga astumise mõnusaks ning ei ole ohtu libiseda. Basseinivesi on 30 kraadi ning nii saab lapsega mõnusalt pikalt ulpida, teda ujutada ja ei pea külmatunnet kartma. Basseinis on ka funktsioon, mis tekitab mõnusalt masseerivaid ja lõõgastavaid mulle, aga Kät eelistas selle ise nupust välja lülitada, et lapsele vaikust ja rahulikku olemist pakkuda.
Kätile meeldis väga, et Frosti basseinivett ei puhastata klooriga vaid soolaga, mis on kehale ja nahale loomulik ja leebe. Soolaga puhastatud vesi on tervisele ohutu ning vastab kehtestatud normidele ja nõuetele.

Lõõgastusalal on ka kaks sauna, aga kuna Kät reisis beebiga, siis saunasid ta ei kasutanud ja nautis vaid basseinmõnusid. Ja nii seda iga päev, sest bassein väsitas nii beebit kui ka ema ja hea oli pärast ujumist hotellitoas puhata ja uue päeva plaane teha.

Hotellis on hea lapsega puhata

Kodus lapsega olles on lapsevanemal kogu aeg aja puudus – küll on vaja koristada, siis süüa teha ja nii päevast päeva. Lapsega hotellis puhates saab võtta aega iseenda jaoks ning teha vaid seda, mis tõesti meeldib – lugeda, vaadata telekat, jalutada, kohtuda sõpradega ja pikalt magada. Sest hea hotellirahvas hoolitseb selle eest, et rikkalik hommikusöök oleks serveeritud, puhtad käterätid olemas ning tuba puhas.

Lapsehoolduspuhkuse aeg on just parim aeg, et reisida beebiga ja luua uusi mälestusi.

About the Author